Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bartek Grzanek + goście specjalni, Tatiana Okupnik i Jan Gałach

9 lutego @ 19:00 - 21:00

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Bartka Grzanka, będącego aleksandrowską premierą jego najnowszej płyty „Grzanek”. Koncert odbędzie się 9 lutego o godz. 19:00 w sali Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim.
Wystąpią:
Bartek Grzanek – voc, guitars
Mirosław Wiśniewski – bass
Przemek Benbeneq Kuczyński – drums
Marta Sobczak – piano, hammond
Kamil Szewczyk – guitars
Goście specjalni:
Tatiana Okupnik
Jan Gałach
Kolejna płyta Bartka Grzanka to powrót do organicznego, rockowo-bluesowego brzmienia, nie pozbawionego jednak elementów akustycznych, obecnych na poprzednich albumach artysty. To 12 utworów opowiadających o uczuciach: miłości, tęsknocie i żalu. Jest w nich zarówno nadzieja, jak i niepokój. Większość tekstów jest bardzo osobista, momentami metafizyczna. Album „Grzanek” oferuje słuchaczowi esencję rocka i bluesa zawartą w wyrazistych riffach (sporo z nich granych techniką „slide”) oraz siarczystych solówkach granych przez artystę, zestawioną z elementami muzyki folk a nawet soul. Wiele utworów zaskakuje surowością, inne z kolei brzmią gładko i miękko. Mocną stroną projektu jest sekcja rytmiczna, którą stanowią Przemek „Benbeneq” Kuczyński oraz Mirosław Wiśniewski na stałe współpracujący z Grzankiem. Za produkcję i mix płyty odpowiada Marcin Bors, co już samo w sobie jest gwarancją najwyższej jakości. To bardzo prawdziwa i wyrazista płyta.
Na koncercie usłyszeć będzie można materiał z nowej płyty oraz inne wybrane piosenki Grzanka. Gościnnie zaśpiewa Tatiana Okupnik – wokalistka obdarzona wyjątkowym głosem, kiedyś współpracująca z zespołem Blue Cafe ale od wielu lat skupiająca się na swojej solowej karierze.
Na skrzypcach elektrycznych zagra Jan Gałach – Jeden z najlepszych istrumentalistów rockowo-bluesowo w Europie.

Szczegóły

Data:
9 lutego
Godzina:
19:00 - 21:00

Miejsce wydarzenia

MDK Aleksandrów Łódzki
1 Maja 17/19
Aleksandrów łódzki, 95-070 Poland
+ Google Map
Phone
42 712 02 76
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Scroll to Top